קידום דף עסקי בפייסבוק – שיווק בפייסבוק

אם גם אתם בעלי עסקים שחיפשתם כיצד לפרסם את העסק שלכם באמצעות קידום דף עסקי בפייסבוק, בטח נתקלתם בעבר במונח פרסום בפייסבוק. יכול להיות שחבר אמר לכם או מישהו מהמשפחה זרק על זה משהו בארוחת שישי והחלטתם שהנושא שווה בדיקה. חלקכם שקוראים מאמר זה, אפילו עושים זאת בעצמכם כבר היום בעזרת הכלים הבסיסיים שפייסבוק מאפשרת לקידום דף עסקי בפייסבוק. רק כדי להבהיר: המאמר הקרוב לא יציג בצורה טכנית כיצד להקים ולנהל מודעות על מנת לייצר פרסום בפייסבוק, אלא יותר להבין את דרכי החשיבה והעבודה שמתרחשים בזמן קידום דף עסקי בפייסבוק.

בעבר, מפרסמים שרצו לפרסם עצמם באמצעי המדיה השונים, היו צריכים להחזיק תקציבי שיווק גדולים על מנת להופיע באמצעי המדיה הגדולים באמת בשעות הפריים טיים. פרסום בעיתון בפריסה ארצית במהדורת סופ"ש יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים. פרסום בטלוויזיה בשעות הפריים טיים הוא עניין יקר כמו שכולנו בטח יודעים ויכול להגיע לעיתים גם לסכומים של מיליוני שקלים. פרסומת של 30 שניות במהלך משחק הגמר של טורניר הסופרבול בארצות הברית הגיע בשנים האחרונות למחירי שיא של מעל 5 מיליון דולר! בעולם של היום בו אפשרויות ושטחי הפרסום באינטרנט רק הולכים וגדלים, פייסבוק מאפשרת גם לבעלי עסקים קטנים לפרסם את עצמם בתקציבי שיווק שיוכלו להקצות מתוך התקציב השנתי ובפעם הראשונה אולי לשחק באותו מגרש של הגדולים. שעות הפריים טיים נגמרו וכעת פייסבוק מאפשרת לנו להציג את הפרסום שלנו בכל שעות היום, תלוי בגולש ובזמן הכניסה שלו לפייסבוק. שעות הפרסום החמות בישראל מגיעות לשיאן בשעות הבוקר המוקדמות (7-8 בבוקר) ובשעות הערב (6-7 בערב).

הקמת עמוד פייסבוק + חשבון ביזנס מנג'ר

על מנת להתחיל ולבנות תהליכי פרסום בפייסבוק אנחנו צריכים שיהיה בבעלותנו דף עסקי. דף עסקי מייצג את העסק שלכם על כל המאפיינים שלו. כדי לפתוח דף פייסבוק חדש לחצו כאן. דף הפייסבוק הוא לפעמים הדבר הראשון שאנשים מגיעים אליו כאשר הם מחפשים את העסק שלכם בגוגל ולכן הוא נכס בלעדי וחשוב. לדוגמה בעל עסק שמנהל מסעדה, יכול לפתוח דף עסקי עם שם המסעדה עצמה ולתת את כל המידע הדרוש ללקוח המתעניין במסעדה. כעסק מקומי, בעל המסעדה יוכל להזין את כתובת המסעדה (ואף להציג אותה על גבי מפה לניווט מדויק), מספר הטלפון של המסעדה ופירוט בקצרה על המסעדה עצמה. באפשרויות המתקדמות יותר יוכל בעל המסעדה אף להציג את תפריט המסעדה ישירות כבר בפייסבוק ולאפשר חיבור רחב יותר בין עולם האופליין והאונליין.

בנוסף לעמוד העסקי החדש שפתחתם, כדאי שתכירו את המושג "ביזנס מנג'ר". הביזנס מנג'ר הוא למעשה חשבון מנהל ראשי תחתיו ניתן לנהל גם את הדף העסקי שלכם וגם את חשבון הפרסום (מנהל המודעות) איתו תרצו לבצע פרסום ממומן בדף העסקי שלכם. כך למעשה תוכלו לשמור על הנכסים הדיגיטליים בבעלותכם ובמקרה הצורך, תוכלו גם לשתף הרשאת עריכה/ניהול למשתמשים אחרים. לפתיחת חשבון ביזנס מנג'ר חדש, לחצו כאן. ההמלצה שלי היא לפתוח את הביזנס על שם העסק שלכם ולשייך לשם את הדף העסקי החדש שפתחתם וגם את חשבון הפרסום אותו תרצו לחבר לדף העסקי. כל פרופיל אישי מקבל חשבון פרסום אחד אוטומטית ברגע שהוא פותח בפעם הראשונה את הפרופיל בפייסבוק. ניתן למשוך את החשבון הזה אל הביזנס מנג'ר החדש שהקמתם, או להקים חשבון חדש לגמרי דרך הגדרות הביזנס מנג'ר עצמן.

הגדרות בסיסיות

אז פתחתם את הדף העסקי החדש שלכם (יסססס) ואתם מוכנים להגדרות בסיסיות ראשונות. דבר ראשון שיש לעשות הוא לסדר את כל הפרטים "אודות העסק". מי אתם? מה העסק שלכם מוכר? איזה שירות יש לכם להציע? איך ניתן להשיג אתכם? מספר טלפון/אתר/כתובת+שעות פתיחה וכל הפרטים הקטנים אנו מגדירים בהתחלה. אל תזלזלו בסעיפים הראשונים הם חשובים מאוד עבור הגולש והלקוח הפוטנציאלי הבא שלכם. בנוסף בין האפשרויות הראשונות שתוכלו להגדיר בדף הפייסבוק של העסק שלכם הם 3 דברים נוספים: תמונת פרופיל, תמונת קאבר/נושא וכפתור הנעה לפעולה. שלושת הנקודות הללו חשובות גם כן וצריכות להתייחס ברצינות מלאה. תמונת הפרופיל של דף עסקי בפייסבוק בדרך כלל תכיל את הלוגו של העסק. תמונת הקאבר/נושא תייצג יותר את אווירת עולם התוכן של העסק. בנוסף לתמונת הפרופיל והקאבר תוכלו לסדר את כפתור ההנעה הפעולה. כפתור ההנעה לפעולה נמצא למעשה על תמונת הנושא (התמונה שנמצאת צמודה למעלה בבאנר הראשי של הדף) והוא משמש לחיבור ישיר ביניכם לבין הגולשים בדף הפייסבוק שלכם. את כפתור ההנעה לפעולה תוכלו לשנות בהתאם לצרכים של העסק שלכם. אם נמשיך בדוגמה ממקודם, בעל מסעדה יוכל להגדיר כפתור הנעה לפעולה של "יצירת קשר" המאפשר לפתוח בשיחה בין שני הצדדים. ניתן להגדיר גם לינק שיוביל לאתר שלכם לדוגמה או לדף הנחיתה שלכם, שם יוכלו לקבל מידע נוסף על השירותים שלכם ולהשאיר פרטים.

קידום דף עסקי בפייסבוק

איך קידום דף עסקי בפייסבוק עובד? ברגע שיש לכם דף עסקי תוכלו להעלות תוכן שקשור לעסק שלכם על מנת שאנשים יוכלו להחשף אליו. זכרו כי פוסטים שאתם מעלים בדף הפייסבוק נחשפים רק לחברי העמוד ולכן בהתחלה חשוב לגייס מעט מהמאמצים שלכם על מנת להביא עוקבים חדשים לעמוד שלכם. באותה נשימה, חשוב לי להדגיש כי המושג "לייקים בעמוד" איננו נחשב כיום כבעל חשיבות. כדי להשיג חשיפה משמעותית ומעורבות של קהל שמתעניין בפרסום שלכם אתם צריכים לייצר תוכן אורגני איכותי שיוכל לייצר לכם חשיפה ותנועה אורגנית אל דף הפייסבוק שלכם. תחשבו על זה לרגע, אנשים לא נכנסים לפייסבוק כדי לראות פרסומות בניוז פיד שלהם, כמו שהם לא רוצים לראות את הפרסומות בין התוכניות בטלוויזיה (המתקדמים שבינינו כבר מקליטים היום את התוכנית רק כדי להעביר את כל הפרסומות בלחיצת כפתור). לכן, כאשר אתם יוצרים תוכן מסוים שקשור לעסק שלכם ומשתפים אותו בפייסבוק בתקווה שאנשים יחשפו אליו ואולי ישתפו אותו גם, תמיד תחשבו מצד הגולש/הלקוח שלכם כדי לראות איך הוא יראה את הפרסום מהצד שלו. בנוסף ליצירת פוסטים אורגניים, אתם תצטרכו להשקיע כסף בפרסום ממומן, כסף שהולך ישירות לפייסבוק (פייסבוק משמ כאמצעי המדיה שלנו וערוץ הפרסום). חלק מהתכנים שתחליטו ליצור ולשתף בעלי פוטנציאל גבוה וכדי להשקיע בקידום ממומן בפייסבוק על מנת שתוכלו לנצל את מרבית החשיפה והמעורבות. חנות מקומית לדוגמה בתחום האופנה שעורכת יום מכירות מיוחד בחנות עצמה, תוכל לפרסם עבור קהל היעד שלה.

כל פוסט שאתם מחליטים להעלות בדף הפייסבוק שלכם, צריך לעבור חשיבה נכונה ובנייה של הפוסט כולל התייחסות לטקסט עצמו ולויז'ואל שאנחנו רוצים לייצג (דרך תמונה/עיצוב גרפי). בניית אסטרטגיה שיווקית היא דרך חשובה במהלך הפעילות שלכם בפייסבוק והיא מרכיב משמעותי בהצלחה שלכם. תחשבו תמיד צעד אחד ואפילו שתיים קדימה ותנסו לחשוב מה אתם רוצים להשיג בטווח הקצר (חודש קדימה), בטווח הקרוב (3 חודשים) ובטווח הרחוק (חצי שנה – שנה). כך תוכלו להתחיל להבין מה אתם רוצים להשיג וכיצד תוכלו להגשים ולמלא כל ייעד שלכם. 

*דגש חשוב: עסקים רבים מדלגים על שלבים חשובים במהלך הקמת העסק שלהם (כמו תוכנית עסקית ומודל עסקי). חשוב מאוד לאפיין את העסק שלכם עוד לפני שאתם ניגשים עצמאית לכל שלב של פרסום בפייסבוק. אפיון עסק מתייחס לכל ההיבטים של העסק כולל כל המאפיינים שלו, במה הוא תורם, מה הייחודיות שלו, מה הבעיה שהוא פותר, אל מי הוא פונה ועוד.

קידום ממומן פייסבוק

אז כמו שציינתי קודם, אם אתם רוצים להשיג חשיפה/מעורבות/תנועה שתוביל בסופו של דבר לעלייה בכמות הפניות/רכישות/לידים אליכם אתם צריכים להשקיע כסף בפרסום ממומן. תקציב ממומן של עסק קטן עד בינוני יכול להשתנות ולנוע בין סכומים של 1,500 – 10,000 שקל בחודש. יש עסקים קטנים שמבצעים פרסום גם בסכומים קטנים יותר (500 שקל לדוגמה בחודש), אך אותם עסקים לוקחים בחשבון את תקציב השיווק הנמוך שלהם ומתאמים את הצפיות שלהם בהתאם. חשוב מאוד לשמור על פרופורציה ולהבין מה סדר גודל התקציב שלכם כדי לדעת מה באמת ריאלי עבורכם כיעדים ומטרות להגשמה. עסק לדוגמה שמפרסם ב-500 שקל לחודש, יכול להתמקד במספר מצומצם של פוסטים אותם הוא מעלה במהלך תקופה של חודש כאשר כל פוסט מקבל בממוצע תקציב של 100-150 שקל לקידום. מפרסם אחר לצורך העניין יכול לקחת את אותו עסק עם אותו תקציב ולהחליט להשקיע את כל ה-500 שקל על קמפיין אחד שמורכב מקריאייטיב אחד חזק שיכול להחזיק את ההשקעה על הפרסום ואף להגדיל אותה ובכך להגדיל את תקציב הפרסום בחודש הבא.

קידום פוסטים בדף העסקי מתבצע דרך מנהל המודעות (משויך לפרופיל או לחשבון ביזנס מנג'ר). במנהל המודעות נוכל לנהל את כל מערכת הפרסום שלנו כולל הקמה של קמפיינים חדשים, קידום פוסטים קיימים בדף, יצירת קהלים חדשים וקהלי רימרקטינג, עבודה עם פייסבוק פיקסל ועוד. לכניסה למנהל המודעות לחצו כאן

*חוק חשוב: במשך הזמן, אתם רוצים להעלות את תקציב הפרסום שלכם! אם אתם מעלים את תקציב הפרסום שלכם זה אומר שיש לכם סיבה טובה לכך ואתם מצליחים לייצר רווחים ולהחזיר את ההשקעה שלכם בפרסום (ROI). אם בחודש ראשון פרסמתי ב-2,000 שקל לחודש והצלחתי להכניס לעסק 4,000 שקל, הגדלה של תקציב הפרסום בהתאמה יכולה ואמור להוביל לעלייה ברווחים. כמובן שימו לב שהגדלה של תקציב הפרסום לא תמיד תוביל להגדלה זהה של כמות הרווחים. כלומר אם נעלה את תקציב הפרסום ל 4,000 שקל בחודש (פי 2), לא בטוח שההכנסות יעלו בהתאם גם ל 8,000 שקל.

אמת בפרסום

כולנו שמענו כבר על ההשפעה ועל הכוח הענק שקיים בפייסבוק אחרי שבבחירות האחרונות בארה"ב (2017) הושפעו הבוחרים מפרסומות אגרסיביות שנוהלו והופעלו על ידי משתמשים מרוסיה וגרמו לאפקט הפייק ניוז (FAKE NEWS). אחד המרכיבים החשובים כשמחליטים לבצע פרסום בפייסבוק הוא לשקף את המציאות והאמת בפרסום שלכם. ציינו את יתרונות העסק שלכם ואת הייחודיות והבידול שלו לעומת המתחרים, אבל אל תגזימו בפרסום שלכם ותנסו למכור "חלום שלא קיים/מוצר שלא קיים". פוסט אמיתי ואותנטי עם תמונה מקורית של המוצר/השירות שלכם יכול ליצור חשיפה במחיר נמוך מאשר פוסט פרסומי מעוצב עם תוכן שיווקי. מחיר חשיפה נמוך יותר יוביל אתכם למעורבות יותר גבוהה בפוסט והפוטנציאל שלו להצלחה יגדל. אז שיהיה המון בהצלחה בצעדים הראשונים ואם יש לכם שאלה או שהסתבכתם בצעד כלשהו, מוזמנים ליצור איתי קשר כאן למטה 🙂

קידום דף עסקי בפייסבוק

רוצים לקבל מידע נוסף? השאירו את הפרטים שלכם ואני אדאג לחזור אליכם בהקדם

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.