מ-כחול ל-שקוף: חדש בפייסבוק – שקיפות מלאה של מודעות

כחלק מהמשבר שפייסבוק עוברת בשנה האחרונה בעקבות פרשיית קיימברידג’ אנליטיקה החליטו בצוות ההנהלה והפיתוח של החברה לבצע מספר שינויים ולהוסיף מימד חדש של שקיפות בעמודים עסקיים. רק בחודש האחרון (יולי 2018) מניית פייסבוק צנחה דרסטית ב-19% במה שהוגדר “יום המסחר הגרוע בתולדותיה” ובפייסבוק הבינו כבר לפני כן שהפלטפורמה שלהם חייבת לעבור שינויים. בפייסבוק יודעים ומבינים מה החשיבות של סינון וניטור תכנים שצפים ועולים למשתמש בניוז פיד האישי שלו וכעת נותנים למשתמש הפרטי גישה חופשית יותר לגלות את המידע בעצמו.

שקיפות במודעות פעילות

בתגית החדשה שפייסבוק פתחו בסרגל הכלים הצדדי של עמוד עסקי בפייסבוק, ישנה אופציה חדשה שנקראת Info and ads. לחיצה על תגית זו תכניס אותנו לאזור חדש שיציג לנו את המודעות שכרגע פעילות בדף זה באזור שלנו. אם לדף יש מודעות נוספות שפעילות באזורים אחרים או מדינות אחרות נוכל לבדוק גם אותם על ידי בחירה באופציות שיפתחו לצד המודעות הפעילות. אפשרות זו משדרגת את יכולות השקיפות בפייסבוק של משתמשים אל מול דפים עסקיים וחושפת אותם למידע באופן גלוי ונגיש.

מידע נוסף על דפים

בנוסף לאפשרות החדשה לצפות במודעות שפעילות בזמן זה באזור שלי מדף עסקי מסוים, פייסבוק פתחו את האופציה לקבל מידע כללי על הדף משינויים שהוא ערך בעבר. לדוגמה התאריך שבו נוצר הדף ושינויים שם הדף האחרון. קרה לכם פעם שקלטתם שיש דף שעשיתם לו לייק אבל אתם לא זוכרים שעשיתם לו לייק בכלל? כעת תוכלו לבדוק אולי שם הדף היה שם אחר בעבר וכעת הוא שונה כדי למלא צרכים אחרים של אותו בעל דף.

בחירות מקומיות 2018 – מה המועמד השני מפרסם ברגע זה?

הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2018) יערכו ממש בקרוב (30 באוקטובר) וכמו בבחירות ארציות מועמדים רבים עושים שימוש ברשתות חברתיות כדי לפרסם את ולחשוף את האני המאמין שלהם בפני הבוחרים הפוטנציאליים מאותו אזור. חוץ מלפרסם את האני המאמין של המועמד עצמו, כל מועמד רוצה לדעת מה המעומד השני שמתחרה מולו מפרסם ברגע. תהליך זה הוא חלק משמעותי באסטרטגיית שיווק ברשתות חברתיות. בעזרת האופציה החדשה של פייסבוק, יכולים כעת כל המועמדים להכנס לעמוד הפייסבוק של המועמד שרץ כנגדם ולבחון על איזה נושאים המעומד שם דגש, כיצד הוא פונה למועמדים ועוד… 

אם בעבר היינו צריכים לרגל אחרי המתחרים שלנו בעזרת כלים חיצוניים או בעזרת כניסה לאתר המתחרה על מנת לקבל פרסום רודף (רימרקטינג) של אותו מועמד, היום אנחנו כבר יכולים להכנס ישירות לעמוד העסקי של אותו מועמד בפייסבוק ולבדוק בכל רגע נתון איזה מודעה רצה באיזה אזור וכך לקבל מידע ושקיפות אודות אותו מועמד.

פוסטים אחרונים
שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←
נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

כמה משתמשים פעילים יש באינסטגרם? איזה חתך גילאים משתמש הכי הרבה באינסטגרם? יש לכם שאלות על נתוני השימוש באינסטגרם? הגעתם

קרא עוד ←
7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

אם גם אתם משווקים את העסק שלכם באינסטגרם, אתם בטח כבר יודעים כמה מסתכל זה יכול להיות לפעמים הניסיונות להגדיל

קרא עוד ←
קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

ברכות! החלטתם לקחת צעד אחד קדימה ולפתוח חנות אונליין עבור העסק שלכם. זהו צעד גדול וחשוב שצריך לעבור תהליכי הכנה

קרא עוד ←

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.