חדש באינסטגרם IGTV: הטלוויזיה מגיעה לאינסטגרם

אפליקציית אינסטגרם השיקה השבוע פיצ’ר חדש בשם IGTV שמאפשר העלאה וצפייה בסרטוני וידאו של עד 60 דקות. אינסטגרם, שרק בחודש האחרון הודיעה על ציון הדרך הענק שהגיעה אליו וחצתה את רף מיליארד משתמשים פעילים בכל חודש חושפת עכשיו את הכלי החדש שלה במאבק של פייסבוק נגד יוטיוב. אם עד כה היה ניתן לפרסם סרטוני וידאו קצרים (באורך של עד דקה), כעת ניתן לפתוח ערוץ IGTV בתוך האפליקציה של אינסטגרם (או להוריד את האפליקציה היעודית לכך) ולשדר מתוך הערוץ סרטוני וידאו ארוכים באורך של עד 60 דקות. המאפיין המרכזי והחשוב של אינסטגרם בהשקת הפיצ’ר החדש הוא צורת התצוגה האנכית של סרטוני וידאו, לעומת המתחרה שלה יוטיוב, שם הצפייה בסרטוני וידאו לרוב מתבצעת בצורה אופקית. הצפייה בסרטוני וידאו בצורה אנכית מעניקה חווית משתמש מתאימה יותר עבור צרכני תוכן בסמארטפונים. זהו שינוי מהותי והוכחה נוספת כמה חשובה ההתאמה של תכנים לחווית המשתמש של הגולש.

רבים מאיתנו רגילים לצפות בסרטוני וידאו בצורה אופקית כי כך הורגלנו ממסכי הטלוויזיה והמחשבים בהם צפינו עד שהגיעו הטלפונים החכמים. אך כעת בעידן הדיגיטלי החדש צפייה ממסכי סמארטפון חשובה לכל אחד מאיתנו לא פחות מצפייה בסדרה בטלוויזיה ובכך כל גולש רוצה לקבל את החוויה המקסימלית. 

הפיצ’ר החדש של אינסטגרם IGTV רק יצא לאוויר וכבר ניתן לראות שימוש ראשון בו של חשבונות אינסטגרם רבים שכבר מנצלים את הכוח והפוטנציאל שטמון בשינוי. לדוגמה תוכניות בישולים שהיו מוגבלות עד כה בהעלאת סרטוני וידאו קצרים לחשבון האינסטגרם שלהם או לסטורי, יכולים כעת לפתוח ערוץ IGTV ולהעלות אליו סרטוני וידאו של עד 60 דקות כוללים מתכונים ובישולים מעולם אחר. מדריכי כושר ותזונה יכולים כעת להעלות ולשתף סרטוני וידאו ארוכים יותר עם ערך אמיתי ותוכן שבאמת יתרום לעוקבים שלהם ויתן להם סיבה נוספת לסמוך עליהם.

איך פותחים IGTV באינסטגרם?

כדי לפתוח ערוץ IGTV שלכם, לחצו על האייקון החדש שנוצר לכם בחשבון האינסטגרם (בפס העליון למעלה אייקון צבעוני של טלוויזיה). ברגע שתיכנסו פנימה, חפשו את האייקון של גלגל השיניים של ההגדרות. ברגע שתלחצו עליו תגיעו למסך הבא שם תוכלו ליצור ערוץ IGTV פרטי שלכם ולהעלאות אליו תכנים וסרטוני וידאו שאתם יוצרים. על מנת להגדיל את החשיפה לסרטונים עצמם, ברגע שתעלו סרטון חדש, כל העוקבים שלכם בחשבון יקבלו על כך התראה והזמנה לצפייה בסרטון שלכם.

אחרי שתפתחו ערוץ IGTV משלכם, תוכלו לשדר ממנו בחופשיות ולהעניק לגולשים שלכם חווית צפייה אולטימטיבית בתכנים שאתם מייצרים. יחס רוחב-גובה וגודל סרטונים סרטונים צריכים להיות אנכיים (לא אופקיים) עם יחס מינימלי של 4:5 ויחס מרבי של 9:16. גודל הקובץ המרבי של סרטונים בני 10 דקות ומטה הוא 650MB. גודל הקובץ המרבי של סרטונים בני 60 דקות ומטה הוא 5.4GB. למידע נוסף תוכלו להיכנס לאינסטגרם ולקרוא את הדרישות המלאות להעלאת סרטונים ל-IGTV.

פוסטים אחרונים
שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←
נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

כמה משתמשים פעילים יש באינסטגרם? איזה חתך גילאים משתמש הכי הרבה באינסטגרם? יש לכם שאלות על נתוני השימוש באינסטגרם? הגעתם

קרא עוד ←
7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

אם גם אתם משווקים את העסק שלכם באינסטגרם, אתם בטח כבר יודעים כמה מסתכל זה יכול להיות לפעמים הניסיונות להגדיל

קרא עוד ←
קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

ברכות! החלטתם לקחת צעד אחד קדימה ולפתוח חנות אונליין עבור העסק שלכם. זהו צעד גדול וחשוב שצריך לעבור תהליכי הכנה

קרא עוד ←

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.