חדש באינסטגרם IGTV: הטלוויזיה מגיעה לאינסטגרם

אפליקציית אינסטגרם השיקה השבוע פיצ’ר חדש בשם IGTV שמאפשר העלאה וצפייה בסרטוני וידאו של עד 60 דקות. אינסטגרם, שרק בחודש האחרון הודיעה על ציון הדרך הענק שהגיעה אליו וחצתה את רף מיליארד משתמשים פעילים בכל חודש חושפת עכשיו את הכלי החדש שלה במאבק של פייסבוק נגד יוטיוב. אם עד כה היה ניתן לפרסם סרטוני וידאו קצרים (באורך של עד דקה), כעת ניתן לפתוח ערוץ IGTV בתוך האפליקציה של אינסטגרם (או להוריד את האפליקציה היעודית לכך) ולשדר מתוך הערוץ סרטוני וידאו ארוכים באורך של עד 60 דקות. המאפיין המרכזי והחשוב של אינסטגרם בהשקת הפיצ’ר החדש הוא צורת התצוגה האנכית של סרטוני וידאו, לעומת המתחרה שלה יוטיוב, שם הצפייה בסרטוני וידאו לרוב מתבצעת בצורה אופקית. הצפייה בסרטוני וידאו בצורה אנכית מעניקה חווית משתמש מתאימה יותר עבור צרכני תוכן בסמארטפונים. זהו שינוי מהותי והוכחה נוספת כמה חשובה ההתאמה של תכנים לחווית המשתמש של הגולש.

רבים מאיתנו רגילים לצפות בסרטוני וידאו בצורה אופקית כי כך הורגלנו ממסכי הטלוויזיה והמחשבים בהם צפינו עד שהגיעו הטלפונים החכמים. אך כעת בעידן הדיגיטלי החדש צפייה ממסכי סמארטפון חשובה לכל אחד מאיתנו לא פחות מצפייה בסדרה בטלוויזיה ובכך כל גולש רוצה לקבל את החוויה המקסימלית. 

הפיצ’ר החדש של אינסטגרם IGTV רק יצא לאוויר וכבר ניתן לראות שימוש ראשון בו של חשבונות אינסטגרם רבים שכבר מנצלים את הכוח והפוטנציאל שטמון בשינוי. לדוגמה תוכניות בישולים שהיו מוגבלות עד כה בהעלאת סרטוני וידאו קצרים לחשבון האינסטגרם שלהם או לסטורי, יכולים כעת לפתוח ערוץ IGTV ולהעלות אליו סרטוני וידאו של עד 60 דקות כוללים מתכונים ובישולים מעולם אחר. מדריכי כושר ותזונה יכולים כעת להעלות ולשתף סרטוני וידאו ארוכים יותר עם ערך אמיתי ותוכן שבאמת יתרום לעוקבים שלהם ויתן להם סיבה נוספת לסמוך עליהם.

איך פותחים IGTV באינסטגרם?

כדי לפתוח ערוץ IGTV שלכם, לחצו על האייקון החדש שנוצר לכם בחשבון האינסטגרם (בפס העליון למעלה אייקון צבעוני של טלוויזיה). ברגע שתיכנסו פנימה, חפשו את האייקון של גלגל השיניים של ההגדרות. ברגע שתלחצו עליו תגיעו למסך הבא שם תוכלו ליצור ערוץ IGTV פרטי שלכם ולהעלאות אליו תכנים וסרטוני וידאו שאתם יוצרים. על מנת להגדיל את החשיפה לסרטונים עצמם, ברגע שתעלו סרטון חדש, כל העוקבים שלכם בחשבון יקבלו על כך התראה והזמנה לצפייה בסרטון שלכם.

אחרי שתפתחו ערוץ IGTV משלכם, תוכלו לשדר ממנו בחופשיות ולהעניק לגולשים שלכם חווית צפייה אולטימטיבית בתכנים שאתם מייצרים. יחס רוחב-גובה וגודל סרטונים סרטונים צריכים להיות אנכיים (לא אופקיים) עם יחס מינימלי של 4:5 ויחס מרבי של 9:16. גודל הקובץ המרבי של סרטונים בני 10 דקות ומטה הוא 650MB. גודל הקובץ המרבי של סרטונים בני 60 דקות ומטה הוא 5.4GB. למידע נוסף תוכלו להיכנס לאינסטגרם ולקרוא את הדרישות המלאות להעלאת סרטונים ל-IGTV.

פוסטים אחרונים
סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – מחפשים את פתרון הסליקה בחנות שופיפיי שלכם? הגעתם למקום הנכון! רגע לפני שאתם מחליטים איך ועם מי

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין וטאבולה: כל השאלות והתשובות החשובות בראיון אחד על אחד עם אילן הבר

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←
שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.