שיווק איקומרס באמצעות תוכן בשנת 2023

את המאמר הקרוב אני הולך להתחיל דווקא מהשורה התחתונה בגלל שהיא כל כך חשובה! השבוע צפיתי בפאנל משווקים בנושא "השינויים בעולם השיווק הדיגיטלי לקראת שנת 2023" והגעתי למסקנה שכוחו של התוכן עדיין לא מספיק מוערך. במיוחד בתחום של שיווק דיגיטלי לאיקומרס. לכן החלטתי להציף לשטח את הנושא שיכול לקחת את הפעילות והרווחיות של חנות איקומרס, צעד אחד נוסף קדימה 🙂

אמ;לק – אתם חייבים להתחיל לפרסם את החנות אונליין שלכם באמצעות תוכן!! בין אם זה באמצעות תוכן שאתם מייצרים ובין אם זה תוכן מבוסס גולשים UGC.

המאמר הזה לא הולך להיות ארוך מדי אבל הוא הולך לגעת בנקודה חשובה ומשמעותית לכל מי שעוסק בשיווק דיגיטלי בעולם האיקומרס. שיווק איקומרס באמצעות תוכן. נשמע לכם מוזר לקדם מאמר באתר שלכם ולבנות עליו קמפיין המרות מבוסס רכישות? תחשבו שוב! לא רק שזה עובד, זה גם עובד מעולה. גם בגוגל וגם בפייסבוק/אינסטגרם מהניסיון האישי שלי ואני בטוח שגם בשאר פלטפורמות הפרסום זה יכול לעבוד מעולה 🙂 האסכולה המובילה היא שאם אני בונה קמפיין המרות למוצרים באתר איקומרס אני חייב להפנות לדף המוצר. אז ב-80% מהמקרים זה באמת נכון אבל בערוץ נוסף ומשמעותי אתם יכולים וצריכים לקדם את המוצרים שלכם באמצעות תוכן. ואני לא מדבר על טקסט בקמפיין שיווקי בפייסבוק. אני מדבר על מאמרים וסרטונים בעלי ערך גבוה, כאלו שבאמת יתנו לגולש מושג אמיתי מה כל כך טוב במוצר שלכם, מה ייחודי לי בו ולמה בעצם אני צריך אותו. ולא רק המוצר שלכם. מה עוד אתם יכולים ללמד אותי על עולם התוכן המשותף שלנו?
 
לדוגמא דמיינו את התסריט הבא: בניתם מאמר חדש על הסגולות והיתרונות של מוצר שנמכר בחנות שלכם. המאמר עצמו הוא לא פרופר מכירתי אלא באמת נוצר כדי לתת ערך אמיתי בשימוש המוצר. פתחתם קמפיין המרות חדש והתחלתם להכניס תנועה של גולשים למאמר. בתוך המאמר עצמו אתם משלבים כפתורים/באנרים שמפנים ישירות לרכישת המוצר עצמו. לקוח שמתעניין ואוהב מה שהוא קורא – ימשיך הלאה. אל תזלזלו באנשים ותחשבו שאתם צריכים להאכיל אותם בכפית כל הזמן. תנו להם קרדיט 😊
 
גם אם אותו גולש שהתעניין במאמר שלכם באתר החליט לא להמשיך לרכישת המוצר – קודם כל צבעתם אותו והכנסתם אותו לרשימת דאטה גם בפייסבוק גם בגוגל אליהם תוכלו לפרסם עם קמפיין מכירתי יותר, בנוסף יש לכם אפשרות להקפיץ פופ אפ קטן רק למי שגלל מעל 85% מהמאמר עם הנוסח (מה שאומר שהוא באמת התעניין בתוכן שלכם):

"אהבת את מה שקראת אצלנו באתר? נשמח לספר לך עוד קצת עלינו וגם לפנק אותך ב-10% הנחה לרכישה הבאה שלך."

לוקחים את המייל של אותו גולש מחברים לאוטומציה בניוזלטר שלכם ובום! התחלתה של מערכת יחסים נפלאה בדרך אתם כבר לגמרי מאוהבים 🥰 השראה קטנה והחיבור של מאמר לרשומה אקסלוסיבית בניוזלטר הגיע בהשראתו של אסף האלוף! Asaf Gal
 
באותה נשימה אי אפשר לפספס את הכוכב העולה בשנים האחרונות של שיווק באמצעות תוכן והוא – שיווק ותוכן מבוסס גולשים. הכוח של יצירת תוכן מבוסס על ידי גולשים הוא עצום! אנחנו רואים את זה היום כמעט בכל פינה כאשר חברות גדולות בוחרות לפרסם את עצמם באמצעות סרטונים קצרים של מובילי קהל ומשפיענים. תחשבו על זה: כמה סרטונים אתם רואים היום בחוץ של אנשים (שאתם אולי מכירים עוקבים אחריהם באינסטגרם)?
השיטה הכי מוכרת לכולנו היא אושיות שמפרסמים בסטורי שלהם סרטון קצר עם מוצר כלשהו שהם ממליצים אבל ישנם דרכים גם יותר "אלגנטיות" לעשות את זה. לתת יותר מרווח ויד חופשית לדוגמה ליוצר התוכן שלהם יגרום לסרטון להראות הרבה יותר אותנטי. ככל שאתם תכתיבו את התסריט ותקבעו מה יהיה, ככה יותר יזהו שזה בעצם פרסום ולא המלצה אותנטית.
 
אני חושב שכולנו מבינים את הערך האמיתי והכוח של שיווק כזה. שמישהו ממליץ עלי או על המוצר שלי זה נתפס שונה לחלוטין אצל הגולש מאשר אם אני מנסה לפרסם את עצמי. שימוש ספציפי מאוד חזק כיום עם האלמנט הזה מתבצע ב-reels באינסטגרם עם קמפיינים ממוקדים ליצירת המרות/רכישות באתר. שילוב נוסף הוא כמובן פרסום בטיקטוק שם המניע העיקרי שלנו הוא להגדיל את החשיפה והמודעות למותג שלנו ובמקביל לייצר טראפיק ראשוני לעולם התוכן שבו אנו פועלים. הערך שתקבלו חזרה משיווק מבוסס גולשים לא יסולא בפז 💛
 
כל מי שחי ונושם את עולם האיקומרס מכיר את המאבק התמידי בפרסום חנות אונליין. בניית קהלים חדשים, יצירת המרות/רכישות, הגדלת ה-ROAS בקמפיינים, ניתוח ושיפור האתר באמצעות CRO, שימור לקוחות בתהליכי דיוור ובאופן כללי שלל קמפיינים מכירתיים בפלטפורמות השונות המותאמים לשלב מסע הגולש שלהם בדרכו להפוך ללקוח חדש.

אז אם ככה במקרה, בטעות, אתם עדיין לא מפרסמים את החנות אונליין שלכם באמצעות תוכן. תתחילו !!

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.