נובמבר הגדול: ימי הקניות הגדולים והמסקנה – אסטרטגיה מעל הכל!

נובמבר הגדול וימי הקניות הגדולים מאחורינו וכולם מתחילים לסכם כמה מוצלחים היו הקמפיינים שלהם. או במילים אחרות כמה מכירות וכמה כסף הם הצליחו לייצר מאותם קמפיינים. בלאק פריידי, סייבר מנדיי, יום הרווקים הסיני ושופינג IL שפתח את כל החגיגה של חודש נובמבר.

דרך אגב למעוניינים לדעת רק ביום הקניות הישראלי שופינג IL הישראלים הוציאו סכום של 72 מיליון שקל באמצעות שיתוף פעולה של חברת Google וחברת ZAP שלוקחים את יום הקניות הישראלי צעד אחד קדימה בכל שנה שעוברת. נוסף לכך בחגיגות בלאק פריידי הוציאו הישראלים כמעט מילארד שקל באשראי (על פי הערכות) אבל זה כולל גם קניות שנערכו באתרי מסחר גדולים בחו"ל כדוגמת: Ebay, Amazon, Ali Express ועוד.

במהלך המחשבות שעלו בימים האחרונים בזמן שאני לוקח רגע קטן לנשום אחרי העומס הגדול בחודש האחרון, משהו אחד בלט לי מעל הכל בתקופת הפרסום הזאת שהייתה כל כך אינטנסיבית ועמוסה: המשהו הזה הוא היה לי ברור מאליו אבל בימים כאלו ובחודש כזה במיוחד הוא מתחזק עוד יותר: אסטרטגיה מנצחת. אסטרטגיה מעל הכל.

"בלי תכנית שיווקית שכוללת אסטרטגיה מותאמת לעסק וליעדים והמטרות שהוא הציב. הדרך לכשלון מובטחת."

בניית נכסים דיגיטליים, יצירת מודעות ( awareness) לעסק, חיזוק היתרונות, הייחודיות והבידול של העסק, הוכחות חברתיות למוצר/שירות שלכם, פיקסל באתר, איוונטים מוטמעים על פי סוג הפעילות באתר, קהלי דאטה שמורים מסודר, קהלים דומים (ובדיקה שלהם מראש לבקרת איכות) ועוד… אלו רק נקודות קטנות במערך השלם לבניית התשתיות שכל עסק צריך לבנות במהלך עבודת הפרסום שלו בזירה הדיגיטלית. שיווק דיגיטלי ברשתות חברתיות הוא עולם ומלואו ויש להתייחס לכל פרט קטן בתוכו עם ידע וניסיון

"לפרסם מבצעים כל השנה ולצפות שאנשים ימשיכו לקנות כל הזמן"

זה לא חוכמה לפרסם מבצעים כל השנה ואז בחודש נובמבר לפרסם "מבצעים שווים עוד יותר" ולצפות שהמכירות שלכם ירקיעו לשחקים. בלי דרך, תכנון ואסטרטגיה מלאה בלו"ז וקפידה – זה פשוט לא יעבוד! אני פוגש בדרך הרבה בעלי עסקים שרוצים תוצאות עכשיו ומיד אבל הם לא רוצים לעשות את הדרך לשם. אולי כי הם לא מאמינים או אולי הם נכוו כבר בעבר מאנשים דומים ואחרים לי שאמרו להם  שהמתכון להצלחה הוא כך וכך.

לתכנן את עבודת הפרסום שלכם ולתרגם אותה ללו"ז שנתי היא בהחלט משימה קשה אבל שמתחילים אותה היא ניתנת להגשמה. מקביעת יעדים ומטרות וחלוקה נכונה לרבעונים שכבר בתוכם יש תאריכים עם ימים מיוחדים חגים וכו'. כשאתם מניחים את הכל מולכם ומתחילים לחלק את זה לחתיכות קטנות שצריך להשלים בסוף לפאזל מלא אתם מצליחים להתקרב להגשמת המשימה. תכנון תקציבי ופריסה של תכנון הפעילויות השונות יעזור לכם לתכנן ולבנות את הדרך. שיווק דיגיטלי נכון בנוי על יסודות ותשתיות שעסק צריך להניח בדרך להצלחה. אין דרך קצרה ואין סיבובים שאפשר לעקוף כדי לקצר אותה. תבנו כמו שצריך. הבית שלכם (העסק) יעמוד איתן כמו שצריך 🙂

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.