הפסיכולוגיה של הצבעים

כולנו אוהבים צבעים (טוב אולי לא כולנו אבל 99.9% כן). זה מתחיל עוד משלב הילדות בגן שכל אחד מאיתנו רוצה שתהיה לו את קופסת הצבעים הכי יפה והכי צבעונית כדי שהוא יוכל להשתמש בכל הצבעים בציור שלו 🙂 תהליכי מיתוג של חברות ברחבי העולם מתבססים בחלקם על בחירת הצבעים הנכונים שישקפו אותם בצורה הכי טובה ! בחירת הצבע הנכון עבור העסק שלכם, הלוגו שלכם והתדמית שאתם רוצים לשקף בכל הפרסומים שלכם היא קריטית ומשמעותית ותייצג את ההשקפה של הלקוחות שלכם. לכל צבע ישנה משמעות גדולה עבורנו כדי לדעת וללמוד את נושא הפסיכולוגיה של הצבעים ומה מסמל באמת כל צבע. גם בתוך שיווק דיגיטלי ברשתות החברתיות יש לנו יחס ומשמעות חשובה לשימוש בצבע. רשתות כמו “אינסטגרם” ו”פינטרסט” הן רק חלק מהפלטפורמות בהן הצבע הוא מרכיב דומיננטי.

אז מה כל צבע אומר?
מה כל צבע גורם לנו להרגיש?

💛צהוב – אופטימי

צהוב זה הצבע של השמש והוא מסמל אופטימיות וחום. צהוב הוא צבע אטרקטיבי שמחזק את הבהירות וגורם למשיכה אליו בעזרת האופטימיות והכיף שהצבע משדר. הצבע עצמו גורם לנו להיות יותר שמחים, לשפר את מצב הרוח שלנו ומעלה את המורל.

🧡כתום – ידידותי

כתום הוא צבע שקשה לנו להתעלם ממנו והוא צבע שגורם לנו להרגיש בטוחים וידידותיים כלפיו. כתום הוא גוון ידידותי לילדים ונוער וניתן לראות את זה גם ע”י אחד הלוגואים הבולטים שלקחו שליטה על הצבע: “ניקלודיאון”.

❤אדום – בולטות

אחד הצבעים הבולטים והחזקים בספקטרום הצבעים שלנו. למעשה כאשר מביטים בצבע אדום לצד צבעים אחרים, הצבע אדום תמיד יראה לנו יותר “קרוב” אלינו בעין מאשר צבעים אחרים (קשור לאופן שבו העין שלנו פועלת וקולטת את ספקטרום הצבעים). אז אם אתם רוצים להיות נועזים ובולטים, אדום זה בהחלט הצבע בשבילכם.

בנוסף לצבעים עצמם, בהשוואה בין הצבע כתום לצבע אדום תוכלו להסתכל על תמונות הלוגואים ולראות שבצבע הכתום יש הרבה יותר “תנועה” לעומת הצבע האדום שהוא הרבה יותר ישר וחד (בהתאם למה שכל אחד מהצבעים מסמל).

💜סגול – יצירתיות

צבע סגול מסמל עבורנו הרבה דברים אבל הוא בעיקר מתרכז סביב יצירתיות. הוא משתייך מצד אחד כצבע המלכות ומצד שני כצבע של עולם ה Sci-fi. הצבע הסגול מאפשר לנו לדמיין ובכללי להיות הרבה יותר יצירתיים ואמנותיים.

💙כחול – אמינות

צבע השמיים וצבע הים, צבע שגורם לנו להרגיש רגועים וחזקים ובטוחים לתת את האמון שלנו. צבע כחול משויך גם לעסקים שרוצים לגרום ללקוחות להרגיש בטוח בשירותי החברה (DELL, IBM, FACEBOOK ועוד).

💚ירוק – צמיחה

בנוסף לצבע הצהוב שמסמל את השמש והצבע הכחול שמסמל את השמיים והים, ירוק הוא אחד הצבעים הנוספים שבולטים בכדור הארץ שלנו והוא מייצג צמיחה (כן ניחשתם נכון, בהתאם לצבע של הטבע). צבע ירוק מתחבר לאיכות הסביבה ולהשקפת חיים בריאה וטבעית יותר. אפשר לראות לדוגמה חברות טבע & פארם, תזונה בריאה, חברות דלק ועוד חברות נוספות מנצלות את הצבע לטובתם כדי לדמות את הרגשות האלו אליהם.

הצלחתי לעניין אתכם? רוצים לקרוא עוד על “פסיכולוגיה צרכנית ומשחקי מוח 🙂 ? לחצו כאן

סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – מחפשים את פתרון הסליקה בחנות שופיפיי שלכם? הגעתם למקום הנכון! רגע לפני שאתם מחליטים איך ועם מי

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין וטאבולה: כל השאלות והתשובות החשובות בראיון אחד על אחד עם אילן הבר

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←
שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.