3 טעויות שהורסות לכם – מכירות בחנות אונליין

אחת הבעיות הגדולות שמתמודדים איתה במהלך שיווק ופרסום של חנות אונליין מתייחסת לכך שאנחנו מצליחים לייצר טראפיק בחנות שלנו אבל לא מצליחים להגיע למכירות ואנחנו אפילו אולי מתקשים בהשגת המכירה הראשונה שלנו!

הסיבות מדוע אנשים מבקרים בחנות שלכם ולא קונים יכולות להיות רבות והן יכולות לגעת בכל תהליך העסק שלכם: החל מבחירת המוצר, תמחור המוצר בחנות שלכם והנישה איתם בכלל בחרתם לעבוד. במאמר זה אתייחס ל-3 בעיות נפוצות אשר בעלי אתרי אונליין לפעמים מתייחסים אליהם בחשיבות קטנה מדי וממעיטים בערכו של מבקר בחנות שלכם.

תמונות באיכות נמוכה

הבעיה הכי נפוצה בקרב אתרים שעוסקים בתחום הדרופ שפיניג הוא שימוש בתמונות באיכות נמוכה. ההשערה כי איכות התמונה לא כל כך חשובה לגולש שזה עתה נכנס לצפות במוצר בחנות שלכם היא שגויה לחלוטין. אנשים נוטים לעבור בין התמונות של המוצר ואף להגדיל אותם כדי לצפות במוצר מקרוב. השקיעו בתמונות שאתם משתמשים כדי לשקף את החנות ואת המוצרים שלכם. את התמונות שנותנות ומחזקות את אווירת החנות (לדוגמה בבאנר ראשי), מומלץ אפילו לרכוש במאגר תמונות בעלות חד פעמית או להוריד מאחד המאגרים החינמיים שניתן למצוא. את תמונות המוצרים שלכם ניתן לערוך בעזרת כלים חינמיים על מנת לנקות את הרקע מסביב ולהעלות תמונה נקיה על בסיס רקע לבן. מראה המוצר צריך להיות נקי ומקצועי ולא סתם איזו תמונה שהצלחתם למצוא מספק אחד באלי אקספרס.

אם הזמנתם בעבר דוגמה של המוצר אליכם כדי לדעת בדיוק מה אתם מוכרים, תוכלו להפיק צילומים באיכות גבוהה יותר בעצמכם. צילום על ידי שימוש בסאמרטפון שלכם ועריכה של התמונות בעזרת אחת האפליקציות המומלצות לעריכת תמונות במכשיר שלכם יכול בהחלט לעשות את העבודה, או בעזרת שימוש במצלמה ביתית בעזרת מספר שלבים שגם אתם יכולים לבצע בעצמכם בבית.

מחפשים להקים חנות אונליין? לחצו כאן

תיאור מוצר מזלזל

לאחר שמבקר החליט להיכנס למוצר ספציפי בחנות שלך והוא צופה בתמונות מקצועויות שתיקנת וערכת, השלב הבא שהוא פונה אליו זה תיאור המוצר שאותו הוא מעוניין לקנות. זה המקום שלכם להביע את היתרונות והדגשים הכי חזקים של המוצר שלכם. תיאור פשוט וזול של המוצר (או קופי פייסט מספק שבקושי יודע אנגלית) יכול להוות גורם מכריע ביצירת והעלאת רמת ההתעניינות של אותו גולש במוצר. אם כך הוא מתייחס למוצר שלו בתיאור המוצר? מה יהיה במשלוח עצמו?

טעויות כתיב ושימוש באנגלית לא נכונה, יורידו לכם את אחוזי ההמרה בחנות בצורה משמעותית ואף יש לכם ספק ברמת האנגלית שלכם, מומלץ לפנות למכרים או בעלי מקצוע שיכולו לעזור לכם ולהכווין אתכם בצורה מקצועית יותר. טעות כתיב יכולה לגרום לאותו גולש לחוש בלבול ואף לתהות האם שיזמין ממכם את המוצר יכול להיות שגם שם תטעו ותשלחו את החבילה למקום אחר בטעות?

עיצוב לקוי

הסוגיה האחרונה עליה נעבור היא עיצוב לקוי של החנות שלכם. כשאני מדבר על עיצוב לקוי של החנות שלכם, אני לאו דווקא מדבר על הויז'ואל של החנות (למרות שגם הוא חשוב לגמרי), אלא יותר על המיקומים שבחרתם לכל Section בדף הבית ומה יופיע בדיוק בתוך כל Section כזה.

כלל האצבע שאתם חייבים ליישם בחנות שלכם קודם כל הוא שכל מוצר בחנות שלכם ניתן לרכישה בעזרת 3 קליקים מכל מקום!

אל תשפכו את כל המוצרים שלכם בדף הבית, זה לא המקום בשביל זה ואתם לא רוצים להבריח את אותו גולש שרק נכנס לחנות שלכם. אם מישהו ירצה לראות את כל המוצרים שלכם תחת קטגוריה מסוימת, הוא יכנס לאותה קטגוריה. וודאו כי בדף הבית יש לכם מקום לקטגוריות המובילות בחנות שלכם. בנוסף לכך מומלץ לייצר Section שמתייחס למוצרים הנמכרים ביותר בחנות ולמוצרים שכרגע נמצאים במבצע.

דוגמאות לחנויות שופיפיי מעוצבות

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.