פייסבוק פיקסל – שופיפיי

במאמר הקרוב רציתי להראות לכם איך מסנכרנים בין הפיקסל של פייסבוק לבין החנות שלכם בשופיפיי. התהליך הוא למעשה פשוט מאוד וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשיג את המספר מזהה של הפיקסל שלכם (ID) ולהטמיע אותו בסעיף מיוחד ששופיפיי הכינו עבורכם.

קודם כל נתחיל מהשאלה הבסיסית: מה זה הפיקסל של פייסבוק ולמה הוא משרת אתכם? אז אני לא אכנס וארחיב יותר מדי אבל הפיקסל של פייסבוק נועד על מנת שתוכלו לבצע מעקב הכולל טראקינג ורימרקטינג (פרסום רודף) למבקרים בחנות שלכם. לדוגמה אם מישהו נכנס לצפייה במוצר מסוים בחנות שלכם, אנחנו נרצה ל"צבוע" אותו בעזרת הפיקסל של פייסבוק ובכך לפרסם לו ולאחרים שביקרו באותו מוצר מודעה ספציפית שמתאימה להם. הטמעת הפיקסל של פייסבוק היא חשובה מאוד ואני ממליץ לכולכם להטמיע אותו כבר בשלב ההתחלתי של בניית החנות, עוד לפני תחילת הפרסום הראשוני. בנוסף, ישנם קמפיינים ספציפיים (קמפיין המרות) שמתנהגים בהתאם לדיווחים על פי הפיקסל של פייסבוק, ורק בעזרת אותם נתוני דאטה תוכלו ליישם בהצלחה קמפיינים שכאלו.

בשלב הראשוני, על מנת להוציא את המספר המזהה של הפיקסל שלכם. לכל מנהל מודעות (לכל פרופיל בפייסבוק יש מנהל מודעות אחד, משויך למערכת הפרסום של פייסבוק ולפרופיל שלו) יש פיקסל משוייך, אותו נוכל למצוא בתוך מערכת הפרסום של פייסבוק ע"י לחיצה כאן. אם אתם כבר יודעים איך להגיע להגדרות הפיקסל בפייסבוק, תוכלו למצוא את המספר המזהה שלכם בצד ימין של המסך כמו בתמונה המצופרת בהמשך.

לאחר שהצלחתם למצוא את המספר המזהה של הפיקסל שלכם, העתיקו אותו ועברו למסך הגדרות Online Store/ Preferences בתוך לוח הבקרה של מערכת שופיפיי. בסעיף שלאחר "גוגל אנליטיקס", תוכלו למצוא סעיף שנוגע רק בפיקסל של פייסבוק. שופיפיי למעשה עשו את כל העבודה הקשה עבורכם ותגדיר עבורכם כל "אירוע" או "המרה" שמתרחשת בחנות שלכם על פי הגדרות "איוונטים" בפיקסל של פייסבוק. מלבד הכנסה של המספר המזהה לא תצטרכו לעשות שום דבר. את המספר המזהה תוכלו להכניס כמו בתמונה שמצורפת בהמשך.

השלב האחרון הוא בדיקה של הפיקסל ותקינות הפעילות שלו. תוכלו לרענן את מסך הפיקסל בתוך מערכת הפרסום של פייסבוק, ברגע שתתבצע התקנה נכונה אתם תתחילו לראות את הגרף הפעיל. בדיקה נוספת היא באמצעות ה Facebook Pixel Helper, תוסף לדפדפן גוגל כרום אשר יגיד לכם אם מוטמע פיקסל באתר שאתם נמצאים. מומלץ להתקין את התוסף על מנת לבדוק את תקינותו המלאה של הפיקסל. תמונה מצורפת בהמשך.

שימו לב כי תהליך שיש להמשיך לאחר הכנת הפיקסל הוא יצירת רשימות קהלים מתאימות על פי ביקורים ספציפיים בדפי מוצר או על פי אירועים מסוימים. על תהליך זה לא ארחיב במאמר זה, אך אם יהיה ביקוש לטובת זה, אשקול בהחלט להכין מאמר בנוגע לכך (סוג קהל שניתן לדוגמה להרכיב ברשימות הקהלים של פייסבוק על פי הפיקסל הם אנשים שהוסיפו מוצר לעגלה אבל לא קנו אותו בסוף. הגדרה זו מתבצעת בעזרת "איוונטים/אירועים").

מקווה שהמאמר הזה יעזור לכם בהבנת תהליך ראשוני פשוט תוך כדי בניית החנות שלכם בשופיפיי, או במהלך הטמעה של הפיקסל בלבד. בנוסף, תוכלו לצפות בסרטון הזה גם ולראות בעצמכם בקלות איך ניתן להטמיע את מספר ID של הפיקסל שלכם בפייסבוק בתוך כמה רגעים. לחצו כאן לצפייה

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.