פייסבוק פיקסל מתחדש – The New Facebook Pixel

אולי זה קשור ליום ההולדת של ארצות הברית, אבל פייסבוק החליטו להעניק לנו מראה חדש ועדכני עבור פייסבוק פיקסל. כרגע אין עדיין הרבה מידע ואשתדל להרחיב על כך בפוסט המשך, אך נראה שקודם כל פייסבוק התייחסו לתצוגה מחדש של הפיקסל תחת מסך אחד, בו השליטה שלנו על המידע נראה הרבה יותר קלה וזמינה למשתמש הפשוט יותר. שיווק בפייסבוק הופך מיום ליום למערכת כלים מתקדמת וזמינה לכל בעל עסק, שיכול לפרסם את עצמו ואת העסק שלו בכל רגע נתון, בתקציבים שפויים לקהל יעד ממוקד ורלוונטי עבור העסק שלו.

בדומה לכלי האנליטיקס של פייסבוק, כעת ניתן לעקוב אחרי כל "אירוע" מסוים באתר שלנו או בחנות שלנו ולהתמקד פר אותו אירוע בצורה נוחה יותר ומובנת יותר מהממשק הקודם. פייסבוק ממשיכה במגמה שלה והיא רוצה לעשות את החיים שלנו כמפרסמים בפלטפורמה שלה קלים יותר ושנוכל לעקוב אחרי כל הפרסומים שלנו ולדעת איזה קמפיין עובד הכי טוב ואיזה קמפיין אנחנו צריכים לסגור.

מה זה "אירוע" בכלל ולמה זה חשוב לי?

אם במקרה הגעתם לכאן, ואתם לא יודעים מה זה "אירוע" או "איוונט" בשפה האנגלית שלו, חשוב שתבינו את הקונספט שעומד מאחורי זה. "אירוע" בשפה המקצועית שלו היא כאשר מתבצעת פעולה מסוימת באתר שלנו, בחנות או בכל נכס דיגיטלי אחר שאנחנו מחזיקים ויש לנו שליטה על מערכת הבקרה שלו (על מנת להטמיע את הפיקסל של פייסבוק במקומות הנכונים). כאשר גולש נכנס לדף נחיתה שלכם הוא בעצם נחשב כגולש שצופה בתוכן מסוים בדף שלכם. פייסבוק, בעזרת הפיקסל שלו מסמן את אותו גולש בתור גולש שנכנס לדף הנחיתה שלכם. במקרה ואותו גולש השאיר פרטים והגיע לדף תודה, בו מוטמע "אירוע" בשם "ליד", בעצם הפיקסל של פייסבוק מזהה שאותו גולש הגיע לדף תודה, שאותו אתם הגדרתם כליד (הרי כל מי שהגיע לדף תודה הגיע בעקבות כך שהוא השאיר פרטים בדף נחיתה או בדרך אחרת כלשהי, אבל הסימן הוא שאותו אדם הפך בעצם מגולש שצופה בדף שלכם, למישהו שיצר אינטראקציה מסוימת נוספת. במקרה הזה ליד שהתקבל).

פרט זה חשוב עבורכם מאוד, כי בעתיד כאשר תמשיכו לפרסם, תוכלו בעזרת אותו פיקסל לפרסם "פרסום רודף" לאותם אנשים שצפו בדף הנחיתה שלכם, אבל לא השאירו פרטים בסוף, או שתוכלו אפילו לפנק בלעדית את אלו שכן השאירו פרטים אצלכם ולהעניק להם מבצע ייחודי או מתנה ייחודית.

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.