כנס מפתחים F8 פייסבוק 2018 – העדכונים החשובים

כנס מפתחים F8 לשנת 2018 של חברת פייסבוק נערך השנה, כמו בכל השנים האחרונות. בזמן שהיא מנסה לשקם את תדמיתה בעקבות פרשיית קיימברידג’ אנליטיקה, ולהחזיר את אמון המשתמשים, כעת עובדים בפייסבוק על מספר פיצ׳רים חדשים – עליהם הודיעה החברה באירוע כנס מפתחים F8.

מחיקת ההיסטוריה בפייסבוק

העדכון הראשון והמשמעותי שמתקשר ישירות גם לפרשיית קיימברידג’ אנליטיקה. בקרוב יושק כלי חדש שמאפשר מחיקת היסטוריה בפייסבוק מאתרים שגלשתם בהם לאחרונה. פייסבוק יאפשרו לכם בתור משתמשים לדעת איזה אתר שנכנסתם אליו שתל בתוכו פיקסל שיכול לעקוב אחריכם חזרה לפייסבוק. אתם בתור המשתמשים תוכלו לבחור מתי לנקות את היסטוריית הביקורים שלכם באותם אתרים ובכך לנקות את המעקב אחריכם. האופציה מתבצעת בדומה לניקוי קבצי קוקיז בדפדפן שלכם, רק שרוב המשתמשים כיום כמעט ולא עושים זאת ולכן פייסבוק יאפשרו גישה קלה יותר. פרסום בפייסבוק בצורה זו נקרא בשפת המפרסמים “רימרקטינג” והוא מאפשר לך בתור מפרסם במערכת הפרסום של פייסבוק להטמיע פיקסל של פייסבוק (קובץ קוקיז) ובאמצעות כך לפרסם חזרה בפייסבוק לכל אותם גולשים שנכנסו לאתר שלך.

לאלו מכם שלא מכירים את המושג “פיקסל פייסבוק”, הפיקסל הוא למעשה פיסת קוד קטנה שמפתחים שותלים בקוד הכללי של האתר שלהם. פיסת הקוד הזאת מאפשרת לבעל האתר לסמן אתכם בתור גולשים ואת הפעולות שאתם מבצעים באותו אתר. לדוגמה גולש שרכש מוצר מסוים בחנות אונליין, יסומן על ידי הפיקסל כמשתמש שביצע רכישה בחנות. אותו משתמש יכנס לרשימה מוגדרת של קהלים שהאתר בנה ויתייג אותו על פי סוג קהל. במקרה הזה: “קהל שרכש באתר”.

דייטינג

עדכון נוסף חדש ומעניין מאוד הוא כניסתה של פייסבוק לעולם הדייטינג. בדומה לפרופיל שלנו שקיים היום, פייסבוק יאפשרו לנו בתור משתמשים לפתוח פרופיל נוסף שמוגדר על פי מגדר, גיל, מיקום, תחומי עניין וחברים משותפים. בניית פרופיל דייטינג תתבצע בתוך האפליקציה הרשמית של פייסבוק באמצעות הפרופיל האישי שלכם ולא באפליקציה ייעודית כמו טינדר לדוגמה. אבל (ויש אבל גדול), פייסבוק מבינים את החשיבות בשמירה על חשאיות ופרטיות של המשתמשים בעולם הדייטינג, לכן הם לא יחברו ביניכם לבין חברים שלכם בפרופיל האישי. בנוסף לכך, לחברים שלכם בכלל לא תהיה אפשרות אפילו לראות שפתחתם פרופיל כזה.

השקת Oculus Go

סוף סוף הם יוצאים למדפים ברשתות השיווק. בכנס המפתחים הודיעו פייסבוק בנוסף על השקת Oculus Go משקפי מציאות מדומה (VR) עבור שימוש לציבור הרחב. ללא חיבור של מחשב, סמארטפון או כל אמצעי אחר, ועם תג מחיר שכל אחד מאיתנו יכול לעמוד בו מתחיל מ-199 דולר. מחיר המשקפיים והעובדה כי הם לא מצריכים שום חיבור לאמצעי תקשורת אחר, הופכים את המכשיר לזמין ונגיש לכולם.

פוסטים אחרונים
סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – כל מה שצריך לדעת!

סליקה שופיפיי – מחפשים את פתרון הסליקה בחנות שופיפיי שלכם? הגעתם למקום הנכון! רגע לפני שאתם מחליטים איך ועם מי

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין & טאבולה: ראיון אחד על אחד עם אילן הבר

פרסום באאוטבריין וטאבולה: כל השאלות והתשובות החשובות בראיון אחד על אחד עם אילן הבר

קרא עוד ←
פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

פרסום באאוטבריין: היום יותר מתמיד!

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←
שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

קרא עוד ←

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.