מי אתם בעלי עסקים שעדיין לא נמצאים בפייסבוק?

כשאני מסתובב ברחובות ת”א ועובר בין העסקים השונים, אני מתפלא בכל פעם מחדש שיש עדיין עסקים שמפקפקים בכוחה של הרשת החברתית הגדולה בעולם – פייסבוק. “אנחנו לא מאמינים בפרסום” הם אומרים לי או תגובות בסגנוןן של “אין לי פייסבוק” לעיתים נשמעות מבעל העסק בבטחון מוחלט. התגובה שלהם בהמשך עוד יותר מפתיעה אותי כשאני מספר להם כי אם שמעתי על מקום כלשהו מחבר או המליצו לי על מסעדה כלשהי, והיא לא קיימת בפייסבוק, הסיכוי שאני אלך אליה פוחת באחוזים משמעותיים באותו רגע, וכך הדבר הנכון לגילאים נמוכים יותר ממני (בכל זאת אני כבר בן 30) וככל שהם גדלים בסופו של דבר הם שיקבעו. שיווק בפייסבוק הוא לא משהו שאתם יכולים לוותר עליו.

 

 

נכון לשנת 2017 יש מעל 4 מיליון משתמשים בישראל,  מתוכם מעל 3 מיליון נכנסים לפייסבוק בכל יום מחדש. המגמה בנושא המובייל ברורה עוד יותר כאשר אחוז עולה של גולשים משנה לשנה נכנס לפייסבוק דרך הסמאטרפון שלו. עסק ללא נוכחות דיגיטלית כלשהי (החל מאתר ועד לדף פייסבוק פעיל כולל חשבון אינסטגרם אם גם זה מתאים), מפספס כנגד כל המתחרים האחרים שלו שכן נמצאים שם. בזמן שהם מפרסמים את עצמם ומחזיקים דף פייסבוק פעיל כולל תקציב שיווק ממומן לקידום תכנים ויצירת חשיפה של העסק שלהם, עסקים אחרים נותרים מאחור וככל שיתקדם הזמן כך הם ידחקו עוד יותר.

אז לאותם בעלי עסקים החלטתי לרשום את הפוסט הזה, תקראו לזה קריאת השכמה, אבל אתם חייבים לבנות נוכחות דיגיטלית ברשתות החברתיות! אל תסתכלו על זה כהוצאה שהעסק שלכם לא יכול להרשות לעצמו, תסתכלו על זה כאפשרות מינוף אדירה שעומדת בפניכם ובפני העסק שלכם. אתם עורכים מבצעים מיוחדים? שחררו על זה פוסט. יש לכם סדנא בתאריך מסוים? שחררו על זה פוסט. חושבים שהאוכל במסעדה שלכם הכי טעים באזור? שחררו על זה פוסט!

אם אין לכם זמן לטפל בזה, כי אתם אמורים לטפל בעסק שלכם ובתפקוד השוטף שלו, אני ממליץ בחום על פנייה לבעל מקצוע בתחום. איך לפרסם בפייסבוק, לא משנה אם זה אני או מישהו אחר, העיקר שמישהו שיודע את העבודה יטפל לכם כמו שצריך בנכס הדיגיטלי הכל כך חשוב הזה. ואם אתם אחרי קריאת המאמר הזה עדיין מפקפקים בכוחה של פייסבוק אני מציע לכם לערוך סקר שוק קצר, אפילו ברמת הסובבים אתכם ולראות עד כמה ההשפעה של פייסבוק חזקה. גם אם לאלו שקונים אצלכם אין פייסבוק, תהיו בטוחים שלמשפחה שלהם ולסובבים שלהם יש וההשפעה של פרסום העסק שלך והחשיפה שווה לך יותר מהכל.

לקריאה נוספת בנושא שיווק בפייסבוק לחצו כעת

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

שיווק דיגיטלי – קהילות פייסבוק 2020

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מחפשים תשובה לשאלה בנושא שקשור לשיווק דיגיטלי? אני מניח שלא מעט. ואני גם די בטוח

נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

נתוני שימוש אינסטגרם 2020 – אינפוגרפיקה

כמה משתמשים פעילים יש באינסטגרם? איזה חתך גילאים משתמש הכי הרבה באינסטגרם? יש לכם שאלות על נתוני השימוש באינסטגרם? הגעתם

7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

7 שיטות ליצירת חשבון אינסטגרם מנצח

אם יש משהו שכולנו אוהבים זה חשבון אינסטגרם מנצח אם גם אתם משווקים את העסק שלכם באינסטגרם, אתם בטח כבר

קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

קרב הענקיות: שופיפיי או וורדפרס

ברכות! החלטתם לקחת צעד אחד קדימה ולפתוח חנות אונליין עבור העסק שלכם. זהו צעד גדול וחשוב שצריך לעבור תהליכי הכנה

אודות המחבר

שיווק דיגיטלי - ניהול רשתות חברתיות - פרסום ושיווק בפייסבוק ואינסטגרם. ליווי וייעוץ מלא לעסקים כולל בניית אסטרטגיה שיווקית מתאימה לזירה הדיגיטלית.